Domek kontenerowy na zgłoszenie – bez pozwolenia na budowę

Kupiłeś niedawno pustą działkę? Masz teren w pięknym otoczeniu gór lub jezior i nie wiesz jak wykorzystać te przestrzeń? Czasem fajnie zrobić sobie z rodziną wypad pod namiot, ale nie zawsze niebo jest bezchmurne, a noce ciepłe. 

IKADOM to firma, która umożliwi Ci spełnić marzenie o własnym domku. Od ponad dekady tworzymy swoją markę i zadawałam naszych klientów. Nasza specjalizacja to tworzenie modułów kontenerowych, całorocznych domków letniskowych. Dla naszego klienta opracujemy projekt, dostarczany niezbędne materiały, przygotujemy fundament i wszystko zbudujemy. Solidne materiały opatrzone certyfikatami CE i DIBt, wygodne i funkcjonalne instalacje sanitarne, a nawet pełne wyposażenie RTV/AGD to tylko niektóre wyróżniające nas cechy. 

Czy mogę postawić domek na mojej działce letniskowej?

Odpowiedź znajdziesz w artykule 29, punkt 2A Ustawy Prawa Budowlanego. Przepis ten pozwala postawić budynek rekreacji indywidualnej, parterowy i przeznaczony do okresowego wypoczynku. Co najważniejsze domki nie mogą przekraczać 35m2, a na działce 500m2 może stać tylko jedna taka budowla. Całkowita wysokość domku dopuszczalna przez przepisy to 4m. Oczywiście przed wybudowaniem wolnostojącego domku bez pozwolenia i tak trzeba udać się do urzędu miasta w celu zgłoszenia budowy.

Jak zmieścić wszystko na małym metrażu?

Konstrukcje takich domków mogą być przeróżne- podłużne, kwadratowe czy prostokątne. Projektanci pracujący dla IKADOM na życzenie klienta mogą zaprojektować wygodną antresolę, na której znajdować się bedą dodatkowe miejsca do spania i odpoczynku. Niezwykle ważne jest, aby w przypadku takiego metrażu wykorzystać dosłownie każdy centymetr. Projekty, które dostarczamy naszym klientom są przemyślane, a swoją unikalność zawdzięczają niebagatelnym rozwiązaniom. Nasze projekty realizujemy w ciągu nawet kilku dni, dzięki czemu nie musisz czekać miesiącami na kończenie remontów. Szanujemy czas i komfort naszych klientów dlatego zawsze dbamy o punktualność. 

Na co się zdecydować?

W ofercie firmy znajdują się całoroczne domki, które są wykonane z konstrukcji stalowej – bardzo wytrzymałe na mrozy i niepogodę, ale świetnie izolujące w upały. Domek kontenerowy wytrzyma nawet gradobicie i trzeba przyznać, że poza wymiarem w niczym nie ustępuje domowi jednorodzinnemu. W sytuacji gdy nie wiesz do końca jaki projekt będzie dla Ciebie najlepszy zdaj się na naszych specjalistów. Może zainteresuje Cię przytulne, ale nieużytkowe poddasze lub nowoczesna antresola? Przy metrażu 35m2 rodzaj i rozkład pomieszczeń odgrywa niezwykle ważną rolę. Plan konstrukcji nie może być przypadkowy. Najtańszy w ofercie będzie dom, który w ogóle nie posiada pokoi. 

Ile to mniej więcej kosztuje?

Oczywiście projekty są robione dla każdego klienta, a to oznacza, ze cena każdego będzie inna. Domki są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu ich budowa pochłonie znacznie mniejszy budżet niż postawienie domu jednorodzinnego. Warto zainwestować w lepsze materiały, ponieważ sama budowa nie pociągnie za sobą wysokich kosztów. Dzięki naszej firmie znajdziesz odpowiednią propozycję dla siebie wybierając zarówno z tych tańszych jak i droższych. Każdy domek może być już wyposażony, posiadać instalację sanitarną i ogrzewanie. IKADOM zadba o izolację Twojego przyszłego domku. Montaż tych wszystkich wygód odrazu przy budowie z pewnością pochłonie mniejszy budżet niż późniejsze doinstalowywanie tych wygód. 

Co muszę zrobić?

Jeżeli chcesz mieć swoje miejsce na Ziemi i masz działkę, na której chcesz postawić domek letniskowy do 35m2 bez pozwolenia to zgłoś się do IKADOM. Zrobimy projekt idealnie według Twoich sugestii, a po konsultacjach ewentualnie go poprawimy. Gdy dopełnisz formalności urzędowych i odczekasz 21 dni, a urząd nie zgłosi sprzeciw- możemy zaczynać budowę. Wszystko przygotujemy za Ciebie, postaramy się, aby nawet najdrobniejszy szczegół nie stanął nam na drodze do realizacji zamówienia. Po skończonej budowie i umeblowaniu będziesz mógł się wprowadzić, ponieważ dom będzie gotowy do zamieszkania. Pozostało Ci teraz cieszyć się życiem.

IKADOM ciągle pozyskuje nowych projektantów do pracy, dlatego nasze propozycję są takie świeże. Cenimy sobie młodych architektów, którzy znają nowoczesne treny, ale niebagatelną rolę odgrywają dla nas architekci z doświadczeniem. Nasi pracownicy są w ciągłym kontakcie z przyszłymi właścicielami domków, dzięki czemu gdyby projekt miałby ulec zmianie bez problemu informacja przepływa w obie strony. Każdy klient dzięki nam będzie mógł znaleźć swoje miejsce na ziemi.