OPIS SZCZEGÓŁOWY
opis poszczególnych elementów
stan otwarty
stan surowy
stan mieszkalny
konstrukcja metalowa CE / EN 1090
konstrukcja drewniana (ściany, podłoga, suift)
elewacja (blacha na rąbek)
ściany działowe
ocieplenie
elewacja drewniana (lamela)
stolarka okienna i drzwi
instalacja elektryczna
instalacja wodno-kanalizacyjna
klimatyzacja
ogrzewanie podłogowe
koszt (cena brutto)
36 200 zł
188 200 zł
230 200 zł
DANE TECHNICZNE

Konstrukcja metalowa CE / EN 1090:

Konstrukcja wykonana jest z profili zamkniętych (zimnogiętych) spawana metodą Mag135. Najważniejszymi cechami profili zimnogiętych jest bardzo duża wytrzymałość, sztywność i trwałość, zachowując niską wagę gotowej konstrukcji. Konstrukcja posiada certyfikat CE, wykonana jest zgodnie z normą EN 1090. Ponadto konstrukcja jest zabezpieczona przed korozją. Haki transportowe umieszczone zostały przy konstrukcji dachowej, które możemy zdemontować. 

Konstrukcja drewniana:

Do konstrukcji ścian oraz dachu przymocowano drewniane łaty 60×40 od wewnętrznej strony jak i zewnętrznej, by pominąć występowanie tzw. stref przemarzania i nadać odpowiednią grubość ścian która wynosi 160mm (16cm).

Na całej konstrukcji od zewnętrznej strony została zastosowana membrana, a następnie blacha na rąbek, w przypadku podłogi blacha ocynkowana. Natomiast od wewnętrznej folia paroizolacyjna.

Elewacja (blacha na rąbek):

Elewacja i dach zostały pokryte blachą na tzw. rąbek stojący firmy “BLACHY PRUSZYŃSKI” na, którą producent daje 35 lat gwarancji. Blachy na tzw. rąbek stojący są jedną z najstarszych technologii stosowanych w budownictwie. Największymi zaletami tego produktu jest to, że łączy w sobie niską wagę wraz z tradycyjnym wyglądem.

Powłoka poliester mat gruboziarnisty, którą zabezpieczona jest blacha dostępna jest w szerokiej gamie atrakcyjnych kolorów, jest bardzo odporna na promieniowanie UV oraz posiadają wyjątkową odporność na fotochemiczne procesy starzenia, co czyni ten wyrób idealnym rozwiązaniem do zastosowania w projektach, w których szczególnie istotne są walory estetyczne, wytrzymałość i trwałość koloru.

Ocieplenie:

Ściany oraz dach zostały ocieplone wełną skalną firmy ROCKWOOL, która posiada doskonałe właściwości termiczne. Ocieplenie możemy wykonać poprzez zastosowanie pianki poliuretanowej kanadyjskiego producenta, który jest światowym liderem w tej dziedzinie.

Podłoga domku od spodu zabezpieczona jest blachą ocynkowaną dodatkowo wzmocniona drewnianymi belkami konstrukcyjnymi C-24, które zostały dodatkowo zabezpieczone impregnatem. Izolacja wykonana jest również z wełny skalnej i płyty osb o grubości 25mm.

Masz swój pomysł na projekt domku ?

Serdecznie zachęcamy do kontaktu z działem projektowym.

Stolarka okienna i drzwi:

Zastosowane 3 szybowe firmy DRUTEX (kolor dostępy z palety RAL producenta): 2 szt. – okna tarasowe rozsuwane o wymiarze 2870x 2170 mm (salon + sypialnia), 1 szt. – okno rozwiewno-uchylne o wymiarze 780×2170 mm (łazienka), drzwi wejściowe 3 szybowe o wymiarze 1970 x2170 mm.

Po obwodzie otworów okiennych zostały zamontowane belki drewniane konstrukcyjne 120×60 C-24, które zostały dodatkowo zabezpieczone impregnatem, by uniknąć występowanie tzw. stref przemarzania.

Ogrzewanie podłogowe:

Do ogrzewania zostały zastosowane folie grzewcze na podczerwień firmy Termofol, które sterowane są za pomocą panelu umieszczonego na ścianie, którym możemy również sterować zdalnie przez aplikację. 

Instalacja elektryczna:

Przyłącze do sieci elektrycznej znajduje się na zewnętrznej ścianie od strony łazienki.

Przybliżona moc domku to ok. 13.4 kW (mata grzewcza – 4,9kW; sprzęt AGD – ~4 kW; podgrzewacz wody – 1.5 kW; klimatyzacja – ~3 kW)

Instalacja wodno-kanalizacyjna:

Przyłącza wody i kanalizacji znajdują się pod podłogą w łazience przy zewnętrznej ścianie co pozwala na bezproblemowe podłączenie, a zarazem nie są one widoczne. Rury wodne zostały zabezpieczone otuliną i wełną, natomiast kanalizacyjne wełną.